Promocja
Ostatnie wolne miejsca w sierpniu! Duże rabaty! Szczegóły w cenniku.

Pobierowo

Pobierowo jest nadmorską miejscowością, leżącą w województwie zachodniopomorskim. Jako najbardziej wysunięty na zachód teren gminy Rewal, przyciąga wielu turystów malowniczym krajobrazem lasów, powiewem morskiej bryzy i możliwością spokojnego wypoczynku. Dodatkowo, Pobierowo jest największą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego – zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności.

Ta spokojna osada rolnicza, w XIX wieku zaczęła tracić swój tradycyjny charakter przez zasypujące ziemię uprawną piaski, pochodzące z morskiego brzegu. Wówczas właśnie, teren zaczął przekształcać się w miejscowość wypoczynkową. Narodziny kąpieli morskich i turystyki w Pobierowie szacuje się na około 1907r., kiedy to rolnik Frohreich postanowił wybudować nad morzem hotel „Seeblick”.

Od tego czasu minęło ponad 100 lat, a Pobierowo stało się najpopularniejszą miejscowością w gminie Rewal, posiadającą na tym terenie najbardziej rozbudowaną i zróżnicowaną bazę noclegową oraz gastronomiczną.

 

2-kilometrowy pas zieleni wzdłuż brzegu, piaszczysta plaża, morenowe wysoczyzny, interesujący układ brzegów klifowych, pachnące bory sosnowe, kolorowe, ukwiecone uliczki – to tylko niektóre wyróżniki, które charakteryzują malowniczy obraz Pobierowa. Pobyt tutaj będzie przyjemnym doświadczeniem dla każdego, kto choć trochę lubi kontakt z przyrodą. Charakterystyczny, pasmowy układ krajobrazu zachwyci bowiem każdego!

Relaks na piaszczystej, słonecznej plaży, czy uprawianie ulubionego sportu? Wybór należy do Ciebie! Dla każdego znajdzie się tu coś dobrego!

Odwiedzając kompleks sportowo-rekreacyjny, można skorzystać z kortów tenisowych, boiska do piłki nożnej, bądź lekkoatletycznej bieżni. Oferta skierowana jest także dla najmłodszych – specjalnie stworzony skatepark z pewnością zdobędzie ich uznanie. Kolarze, bądź miłośnicy spacerów również będą mogli tutaj spożytkować swoją energię. Na plaży znajduje się też szeroka gama atrakcji, poczynając od wysokiej zjeżdżalni, aż po Akademię Słońca, w ramach której organizowane są różnego rodzaju zabawy i zawody.

Pobierowo regularnie nagradzane jest odznaczeniem Błękitnej Flagi, świadczącym o doskonałej jakości wody i całego kąpieliska.

W okolicach Pobierowa także nie brak jest atrakcji, poczynając od tych naturalnych, przez historyczne, sportowe, dziecięce, na ekstremalnych kończąc.

Wydawca: Pobierowo.net.pl