Promocja
U nas zrealizujesz Polski Bon Turystyczny. Zapraszamy!

Atrakcje w gminie Rewal

Gmina Rewal zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim, a konkretnie w jego północnej części. Chociaż jest to najmniejsza gmina w Polsce leżąca nad Morzem Bałtyckim, oferuje turystom mnóstwo atrakcji, a także wspaniałe plaże i kąpieliska, a cały jej obszar objęty jest programem Natura 2000. W niniejszym artykule postaramy się Państwu zaprezentować najciekawsze miejsca i atrakcje tej maleńkiej, lecz pięknej gminy.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych gminy Rewal. Do obecnych czasów zachowała się tylko jedna ściana gotyckiego kościoła wybudowanego na przełomie XIV i XIV wieku. Ruiny robią zwykle na odwiedzających bardzo duże wrażenie, znajdują się bowiem w bliskim sąsiedztwie morza, na samym szczycie klifu.

Niedaleko ruin znajduje się XIX-wieczny pałac przekształcony obecnie w obiekt wypoczynkowy dysponujący licznymi miejscami noclegowymi. Jest on otoczony ogromnym, zabytkowym parkiem, w którym można przechadzać się pomiędzy kilkusetletnimi drzewami, z których wiele jest pomnikami przyrody. Na terenie kompleksu pałacowego znajduje się również stadnina koni.

Latarnia morska w Niechorzu

Warto udać się również na platformę widokową w latarni morskiej w Niechorzu, z której rozpościera się niezapomniany widok na całe Wybrzeże Rewalskie. W pobliżu wejścia do latarni znajduje się piękny ogród, w którym znajdą Państwo nie tylko robiące ogromne wrażenie żywopłoty, lecz również zejście z charakterystycznymi stromymi schodkami prowadzące na plażę oraz na wał ochronny.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

To bez wątpienia duma całej gminy Rewal i jedna z jej sztandarowych atrakcji. Obecnie kursuje na dwóch bardzo malowniczych trasach: Gryfice – Pogorzelica, a także Trzęsacz – Pogorzelica, jest to zdecydowanie najlepszy sposób na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, bowiem przystanki zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie głównych atrakcji turystycznych.

Jeżeli szukają Państwo nieco mniej zatłoczonego, spokojnego miejsca na odpoczynek nad polskim morzem, to nie ma lepszego wyboru niż Wybrzeże Rewalskie! Serdecznie zapraszamy!

Pobierowo

Pobierowo to piękna, magiczna miejscowość, w której błękitny horyzont spotyka się z cudowną, piaszczystą plażą, klifami, sosnowymi lasami oraz zadbanymi uliczkami. Cały region obfituje w atrakcje, przez co nie sposób się tu nudzić!